Masz stany lękowe? Unikaj tego jak ognia!

Masz stany lękowe? Unikaj tego jak ognia!
0

Sposób odżywiania ma ogromny wpływ na stan zdrowia, a także samopoczucie psychiczne. Osoby doświadczające stanów lękowych powinny w szczególny sposób zadbać o dietę, wykluczając z niej kilka problematycznych produktów.

Skuteczne strategie walki ze stanami lękowymi za pomocą naturalnych substancji omawiam w tym nagraniu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osoby doświadczające silnego stresu czy lęku sięgają po produkty, które mają zapewnić poprawę samopoczucia. Jest to jednak działanie bardzo zwodnicze, gdyż w rzeczywistości mogą one nasilić niepokój. O jakich produktach mowa?

Alkohol postrzegany jest przez wiele osób jako skuteczny środek zapewniający rozluźnienie. Niestety - działanie tej używki może być zgoła odmienne.

Na drodze zaburzenia poziomu serotoniny i innych neuroprzekaźników, alkohol może nasilać niepokój i lęk. Ponadto sprzyja odwodnieniu organizmu, a dodatkowo zakłóca zdrowy, regenerujący sen. A to z pewnością pogorszy samopoczucie psychiczne.

Osoby doświadczające stanów lękowych i silnego niepokoju powinny unikać także spożywania cukru. Słodka przekąska to kolejna pokusa, która może pojawić się w stanie napięcia nerwowego.

Po spożyciu słodyczy poczuć można szybki przypływ energii, gdyż spożyty cukier szybko dostaje się do krwi. Jednak jego poziom równie szybko ulegnie obniżeniu pod wpływem insuliny syntetyzowanej przez trzustkę- i pojawi się uczucie zmęczenia, senność oraz niepokój.

Znacznie lepszą strategią jest spożywanie pełnych ziaren zbóż (kasz, brązowego ryżu, razowego pieczywa), będących źródłem wolno trawionych węglowodanów.

Kawa czy energetyki bogate w kofeinę to napoje, które są niewskazane w sytuacjach niepokoju i stresu. Ich spożyciu towarzyszyć może nadmierne pobudzenie organizmu oraz spadek syntezy serotoniny. Wykazano, że spożywanie kofeiny w ilości co najmniej 400 mg dziennie sprzyja pojawieniu się zaburzeń lękowych. 

Pobierz darmowego e-booka ze zdrowymi przepisami:

Proszę, wpisz adres e-mail, na który wyślę plik.
Pobieram

Oto link do opracowania naukowego:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4462044/ 

Powrót

Komentarze0
Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze