Naturalne kuracje odrobaczające

Naturalne kuracje odrobaczające
0

Zakażenia pasożytnicze towarzyszą człowiekowi od zawsze. Kiedyś jedyną metodą na pozbycie się niechcianych intruzów było wykorzystanie określonych ziół. Potem nastała era syntetycznych środków przeciwpasożytniczych.

Jednak ci, którzy cenią sobie naturalne rozwiązania, mogą sięgać po kilka bardzo skutecznych ziół przeciwpasożytniczych.

Takie naturalne alternatywy okazują się być równie skuteczne w zwalczaniu pasożytów, a dodatkowo — wolne są od poważnych skutków ubocznych. Warto zapoznać się z najlepszymi metodami naturalnego odrobaczania.

Oto lista najbardziej polecanych ziół wspomagających zwalczanie pasożytów:

  • korzeń tataraku, skuteczny wobec pasożytów bytujących w układzie pokarmowym, nerwowym czy rozrodczym
  • wrotycz skuteczny wobec owsików i robaków obłych; zawarty we wrotyczu związek aktywny tujon uśmierca pasożyty
  • goździki zwalczające robaki obłe, tasiemce, pierwotniaki
  • orzech włoski, a ściślej nalewka z orzechów, bogata w związek aktywny juglon
  • bylica piołun, najskuteczniejsza wobec owsików i glist

Ponadto sprzymierzeńcami w walce z pasożytami są takie rośliny jak czarnuszka, skrzyp, mniszek lekarski, imbir, lucerna, prawoślaz czy oregano.

Zioła mogą być wykorzystane do przygotowania odwaru, który pozbawiony jest części takich związków aktywnych jak olejki eteryczne. Kolejna opcja to przygotowanie ekstraktu i wówczas do rozpuszczalnika wodnego, alkoholowego lub oleju przedostają się odpowiednie substancje aktywne.

Aby kuracja zakończyła się sukcesem, wskazane jest dłuższe przyjmowanie ziół — jaja, cysty czy larwy robaków mogą zachować żywotność nawet przez kilkadziesiąt dni.

Ponadto taka naturalna kuracja ziołowa powinna być poprzedzona dwutygodniową dietą pozbawioną czerwonego mięsa, cukru i przetworzonych produktów.

O czym jeszcze warto pamiętać? Ponieważ niektóre z wymienionych ziół wykazują silne działanie, a terapia przeciwpasożytnicza wymaga stosowania dużych dawek ziół przez dłuższy czas, lepiej jest skonsultować się ze specjalistą fitoterapeutą lub sięgnąć po gotowe, profesjonalne mieszanki ziołowe.

Proszę ponadto pamiętać, że wymienione kuracje można stosować wyłącznie u osób dorosłych, a w przypadku dzieci najbezpieczniej jest sięgnąć po olej z pestek dyni.

Więcej na temat kuracji przeciwpasożytniczych możecie Państwo dowiedzieć się z tego filmu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oto linki do opracowań naukowych:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6268567/ 

Powrót

Komentarze0
Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze